Novinky‎ > ‎

Letos poslední stroj na Prašivé – zítra sejeme trávu, jestli můžete, přidejte se…

přidáno: 4. 4. 2017 3:14, autor: Dalibor Carbol   [ aktualizováno 4. 4. 2017 4:34 ]
S harvestorem a hloubkovou lesní frézou by to bylo snazší. To je jasné. Ale to jsme na Prašivé použít nemohli. Po dlouhých jednáních s firmami, které frézy mají bylo jasné, že do toho nikdo z nich nepůjde. V současné době už tady není fréza, která by žrala najednou kameny i pařezy. A frézovat zvlášť pařezy a potom do toho pustit hloubkovou frézu – no to by bylo hrubě něco kolem 450.000 Kč. 

Takže jsme museli jít cestou zdlouhavého úklidu a odřezávání pařezů (ať se dá alespoň trochu startovat co možná nejdříve. Pak nastoupil malý bagřík a velký bagr – ti se postarali o vytrhání a přesun pařezů a nakonec malý buldozer, který to srovnal do parádně rovného svahu.

A co bude dál? Zítra zasejeme trávu, v neděli prší, tráva by se měla ještě letos chytnout. No a pak už počkáme do jara až sleze sníh, vylezou kameny a postupně je budeme muset posbírat.

Mezitím na Prašivé vznikne nová meteosonda a webkamery. V plánu máme ještě nové lavičky. No a pak to bude startovačka jak má být. S Chatou na Prašivé domlouváme i nějaké ten jarní termín na společné setkání spojené se starty z již doufám zatravněné krásné jižní startovačky.

Takže zítra – v sobotu 5. 11. 2016 od 9ti hodin budeme sét trávu. No a pak už se zavěsíme do vzduchu :o).

Díky a brzy naviděnou

Dalibor

Comments