Novinky‎ > ‎

Letový terén Petřkovice - provoz pozastaven

přidáno: 2. 3. 2011 12:48, autor: Dalibor Carbol   [ aktualizováno 21. 4. 2011 1:43 ]
Koncem roku 2009 jsme usilovně jednali o legálním užívání cvičného letového terénu Petřkovice. Se zástupci obce a ZD Novojíčínsko jsme se domluvili na vytvoření smlouvy mezi Beskydskou školou létání (jakožto garantem dodržování připravovaného Provozního řádu) a Zemědělským družstvem, které disponuje nájemními smlouvami na tyto pozemky.

Smlouvu jsme vytvořili, podepsali, stejně tak byl vytvořen i Provozní řád, který měl řešit požadavky Zemědělského družstva a majitelů ploch na bezproblémové užívání tohoto terénu.

Aniž bych byl o jeho krocích dopředu informován, Karel Janků (z paraglidingové školy při VŠB), vnesl do jednání s majiteli ploch nové podněty. Dlouze vyjednávané podmínky pro zajištění legálního létání na tomto terénu jsou momentálně zablokované. Majitelé ploch požadují, abychom jim neužíváním tohoto letového terénu dokázali, že jsme schopni dodržovat jejich požadavky. Jednání znovu otevřeme před sezónou 2011.

Do doby, než se na podmínkách provozu shodneme, bych vás chtěl požádat, abyste se k tréninku snažili používat jiná místa.

Děkuji za pochopení
Dalibor Carbol
Comments