Novinky‎ > ‎

Máme souhlas životního prostředí, reportáž ČT o petici...

přidáno: 5. 6. 2012 3:07, autor: Piloti V Beskydech   [ aktualizováno 5. 6. 2012 3:13 ]
Minulé pondělí jsme po několika měsících obdrželi souhlas s vybudováním nového SZ-Z startoviště na Javorovém od Odboru životního prostředí Města Třinec. To je velmi pozitivní zpráva - na základě tohoto souhlasu nyní můžeme uzavřít smlouvu s Lesy ČR. 


Škoda jen, že tento souhlas přišel tak pozdě. Na Lesy ČR přišla před několika dny žádost o nový výsek od nového nájemce Javorového. A protože jsme od začátku byli s Lesy ČR dohodnuti jen na jednom výseku, došlo k zablokování našeho projektu. Lesy ČR neví, který výsek mají povolit a tak se čeká. Náhoda nebo zlomyslnost? Ta myšlenka je podle mého prostá – soused má kozu, já ji nemám, tak ať mu zdechne.  

Trapné je, že toto zablokování nového startoviště na Javorovém nezpůsobil někdo, kdo nemá rád létání, ale pilot - instruktor - inspektor provozu LAA ČR v jedné osobě, jak sám uvádí - aby ochránil svou investici a zlepšil podmínky na Javorovém.

Čekáme na vyjádření ze strany LAA ČR, který z projektů je pro severozápadní a západní termický vítr lepší, pak jdeme dále. Připomínám, že na výběr je vysekání protáhlého trojúhelníku lesa na severní straně kopce s lyžařským vlekem uprostřed nebo nové startoviště situované na SZ a Z směr s dostatečným sklonem a startem do volného prostoru. 

Držte palce…
Dalibor Carbol

Reportáž ČT k novému startovišti zde:
http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/zpravy/179048-paraglidiste-v-beskydech-bojuji-za-lepsi-podminky/
Comments