Novinky‎ > ‎

Nové startoviště na Javorovém vrchu v provozu!!!

přidáno: 31. 5. 2013 2:11, autor: Piloti V Beskydech   [ aktualizováno 31. 5. 2013 2:21 ]
Javorový vrch
Chtěl bych velmi poděkovat všem lidem, kteří se zapojili do úprav nového startoviště a že té pomoci bylo skutečně hodně. Také bych chtěl poděkovat našim instruktorům, kteří zabrali na našich Základních kurzech a výletech, abych se mohl ve stejném čase věnovat přípravám a celé organizaci a taky Marceli a Blance za nasazení v naší kanceláři a přípravě podkladů pro legislativní zajištění celé akce.

Harvestor, několik společných prigád, další kácení, pálení klestí, bagr, lesní fréza, setí trávy, deštivé počasí a nové startoviště je připraveno k používání. Je sice orientováno na západní směr, ale díky své expozici a tvaru umožňuje také tolik potřebný start na severozápadní proudění. A už jsme z něho startovali také při severovýchodním a silném jiho-západním větru :o).

Finanční náklady na vybudování tohoto startoviště a nájem na 10 let – to činí zhruba 300.000 Kč. Do této částky není započítaná práce nás z Beskydské školy létání - přibližně 250 hodin strávených přípravou a nekonečným dokladováním a jednámím s dalšími subjekty.

Pravda je ještě bohužel taková, že pokud by se nám podařilo začít s odlesňováním už na jaře 2012, jak bylo původně v plánu, výsledná částka by byla o pár desítek tisíc nižší a náš čas strávený na tomto projektu zhruba poloviční. Ale s tím už nyní nic neuděláme, snad bychom jenom instruktory z některých beskydských škol pro příště požádali o lepší spolupráci. Protože startoviště, které v Beskydech budujeme, jsou také pro ně.

Fotky z akcí jsou zde:

http://elspeedo.cz/paragliding/paragliding-el-speedo/vse-ostatni/novy-start-na-jawcu-ohen-bagr-a-kamenozrout-o.html

http://elspeedo.cz/paragliding/paragliding-el-speedo/vse-ostatni/brigada-na-javorovem-startovat-by-uz-i-slo-o.html

Ať se vám u nás krásně a bezpečně létá...

Za Beskydskou školu létání

Dalibor Carbol

Comments