Novinky‎ > ‎

Odskoková rampa na Javorovém v provozu

přidáno: 2. 3. 2011 0:26, autor: Dalibor Carbol   [ aktualizováno 21. 4. 2011 1:44 ]
Děkujeme všem za pomoc, díky které můžeme znova startovat do západního kotle Javorového.

Sami jsme se divili, jak nám to jde. S rampou jsme začali v 10 hodin dopoledne a v průběhu stavby jsme udělali další dvě skupiny, které čistily lesní cestu k severnímu startu a taky celé severní a západní startoviště. A už před pátou odpolední bylo všechno dokončeno a mohli jsme si jít ještě hodinku užít odpolední termiky. A že jsme během dne trpěli při pohledu na padáky nad námi, tak se i na nás slušné termiky dostalo. Tenhle kopec si prostě péči pilotů skutečně zaslouží...

Materiál na obě rampy (něco přes 25.000,-Kč) byl v režii Beskydské školy létání s.r.o., ale bez pomoci ostatních při stavbě a úklidu by to šlo skutečně hodně pomalu.

Někteří z vás se mně ptali, jestli můžete nějak finančně pomoci, jestli se bude vybírat nějaký příspěvek. Rád bych vás vyzval ke spolupráci a pomoci při dalších projektech, které v rámci sdružení Piloti v Beskydech připravujeme. Jedná se o zlegalizování létání na Petřkovicích, zajištění nového západního startu na Prašivé a také dalších startovišť, o kterých právě jednáme.

Pokud můžete, zašlete, prosím, příspěvek na účet Pilotů v Beskydech - 202988782/0300 . Budeme rádi za jakoukoliv částku. V případě částky nad 1000,- Kč vás nebo vaši firmu rádi zveřejníme jako partnery projektu na našich webových stránkách. Příspěvek můžete složit i osobně v hotovosti v kanceláři naší školy -  záleží jen na vás. Pomůžete tím při vzniku a obnově startovišť. Pokud vás napadne další možný způsob pomoci, kontaktujte nás a probereme to třeba osobně.

Ještě jednou bych chtěl všem moc poděkovat a popřát hodně pěkného létání nejen na Javorovém.

Dalibor Carbol - Beskydská škola létání

Comments