Novinky‎ > ‎

Petice za vznik nového startoviště na Javorovém vrchu

přidáno: 10. 4. 2012 9:51, autor: Piloti V Beskydech   [ aktualizováno 15. 4. 2012 11:36 ]
Postup jednání o novém severozápadním startovišti na Javorovém vrchu se bohužel zastavil u úředníků na Odboru územního plánování Města Třinec a rád bych vás, vaše přátele, sportovce a návštěvníky Beskyd chtěl touto cestou požádat o pomoc.

Přečtěte si, prosím, naši petici a pokud s ní souhlasíte, vytiskněte ji, podepište a přineste ji nebo pošlete na adresu: Beskydská škola létání, Příborská 597, Frýdek-Místek 73801. Na této adrese bude připravena i petice k podepsání.

Pokud by se vám podařilo předat petici k podpisu i dalším lidem (nemusí to být jen piloti), bylo by to fantastické. Řádků je tam myslím dostatek. Pokud by řádky došly, můžete vytisknout další tiskopis a pokračovat :o).

Pomoci můžete samozřejmě také tím, když informaci o této petici zveřejníte na kterémkoliv webu či veřejném místě.

Termín
S podepsanou peticí máme trochu naspěch, vše bychom rádi Městu Třinec předali už v polovině května 2012, takže to skutečně spěchá.

Text petice
Úředníci na Oboru územního plánování Města Třinec vydalo zamítavé rozhodnutí k vybudování nové startovací plochy pro paragliding na Javorovém vrchu v Beskydech. Tímto krokem prakticky zastavilo projekt, který má výrazným způsobem zvýšit bezpečnost závěsného létání na tomto místě. Při startech ze stávajícího startoviště s jiným, než severním prouděním, zde totiž často dochází k vážným úrazům.

Paragliding na rozdíl od jiných sportů nemá jakýkoliv negativní dopad na životní prostředí. Je zajímavou turistickou atrakcí a podporuje rozvoj cestovního ruchu v regionu.

Žádáme proto touto peticí, aby město Třinec učinilo takové kroky, které by vedly k brzkému vybudování nové severozápadní startovací plochy na Javorovém vrchu, a tím podpořilo bezpečnost létání a chránilo zdraví i životy pilotů.

Tiskopis ke stažení naleznete pod tímto článkem.

Komentovat na FACEBOOKU můžete zde.

Děkuji za pomoc a přeji pěkný den
Dalibor Carbol  

Ċ
Piloti V Beskydech,
10. 4. 2012 9:51
Ċ
Piloti V Beskydech,
16. 4. 2012 2:19
Comments