Novinky‎ > ‎

Přistávací plocha pod Javorovým vrchem - jak s poplatky?

přidáno: 2. 8. 2012 10:15, autor: Piloti V Beskydech
Množí se u nás dotazy na vybírání poplatků na přistávací ploše letového terénu Javorový vrch. Proto bychom chtěli piloty informovat o reálném aktuálním stavu věci.

Přistávací plochu na letovém terénu Javorový vrch má se Zemědělským družstvem obhospodařující místní pozemky smluvně zajištěnou Beskydský škola létání. Podmínkou užívání těchto míst je mimo jiné zajištění pořádku a bezpečnosti při provozu paraglidingu. Tyto plochy jsou všem pilotům i školám bezplatně zpřístupněny při dodržování provozního řádu umístěného na přistávací i startovací ploše. Beskydská škola létání v návaznosti na změnu nájemce severní startovací plochy a přípravy nového severozápadního startoviště připravuje i nový provozní řád. Podmínky pro užívání přistávací plochy stejně jako schémata zařazení se do přistávacích manévrů jsou aktuální i u současného provozního řádu. Přistání a balení padáků na loukách přistávací plochy je tedy bezplatné.

Hned u parkoviště je louka cca 50x10 metrů, kterou provozuje pan Jindřich Onderka (provozovatel bufetu u parkoviště „Priorek“). Jeho požadavek směřující k pilotům spočívá v příspěvku 50Kč/sezónu za použití této plochy od každého pilota. Tuto loučku si piloti zvykli používat jako balící místo. Není jasné, jestli od majitele tohoto pozemku existuje nějaké oprávnění pro pana Onderku k vybírání takového poplatku, ale to vám pan Onderka snad ochotně sdělí. Pokud chcete na této loučce balit svůj padák, měli byste respektovat požadavek provozovatele balící loučky resp. zjistit oprávněnost takového požadavku a pak se podle toho zařídit nebo balit svůj padák jinde.


Comments