Novinky‎ > ‎

Zajímavé dotazy z klubového komunikátoru...

přidáno: 28. 5. 2011 1:09, autor: Dalibor Carbol   [ aktualizováno 28. 5. 2011 4:40 ]
Ahoj, chtěl bych se touto formou zeptat na tři záležitosti:

1. Je možné uveřejnit alespoň orientační informace ke startu Prašivá-jih?

Ano určitě, ale není to ani tak Prašivá, jako spíše Čupel. Je to neoficiální startoviště, není smluvně zajištěn ani start, ani přistání, nicméně jde o termicky zajímavé místo pro starty na jižní a jihovýchodní směry větru.

Start:
 49°37'33.23"S
 18°29'49.87"V

Přistání:
- na loukách pod kopcem nebo na oficiální přistávačce na Prašivé-západ.

2. Bylo by možné na Javorovém vrchu rozčlenit start na sekci přípravy padáků a samotný start? Stačilo by pár kolíků a trochu barevné pásky. 

V provozním řádu už toto rozdělení je, páska se neosvědčila, startující piloti a vítr ji pravidelně trhali. Hledám nejvhodnější způsob. 

3. Plánuje se výhledově rozšíření průseku na startu Prašivá-západ? Vzrostlé stromy a termicky aktivnější Skalka mě vždy při JZ-Z zláká :) a na Prašivé jsem v podstatě nikdy neletěl.

Prašivá je nyní myslím velmi dobře připravená na jakékoliv létání, pravidelně už na tento kopec jezdíme i se školou, zajeď se tam někdy podívat a myslím, že se ti to bude líbit. Změny jsou skutečně poznat. Nižší převýšení je sice oproti Skalce nevýhodou, zato při silnějších západních a jihozápadních větrech se na Prašivé prohánějí padáky, zatímco se jinde jen vysedává. 

Aktuální délka a postupně se svažující start, který je v závěru skutečně prudký, mi dnes připadá už i jednodušší, než ten na Skalce (to jen pro srovnání). Skalka je jinak samozřejmě termicky velmi dobře vybavený kopec a létání na něm je super. 

Děkuji a přeji hodně zdaru při podpoře létání v Beskydech. 
Dan Pavlíček

Díky a ať to létá...
Comments