Novinky‎ > ‎

Závěrečné práce na Jižní Prašivé – přijďte pomoct a zalétat

přidáno: 4. 4. 2017 3:17, autor: Dalibor Carbol   [ aktualizováno 4. 4. 2017 4:35 ]
Ještě loni jsme stihli vykopat všechny pařezy, srovnat povrh nové startovačky a zasít trávu. Je konec března, většina setby se chytla a jsou před námi ještě další kroky – jdeme do finále!

Sběr kamenů
Po buldozeru zůstalo na povrchu mnoho menších kamenů. Nejsou velké, ale je jich hodně. Deště už je umyly a vytáhly na povrch, my je teď musíme posbírat, k tomu bude potřeba kbelíky případně kolečka.

Úklid větví a srovnání okrajů startovačky
Když nám padák spadne na okraj startovačky – nikdo nemá rád nekonečné vymotávání z větví a keřů. Proto je třeba tyhle okraje vyčistit. Na tuhle práci bude třeba lopaty, krompáče a hrábě. Motorová pila se může hodit, 2 motorovky tam budu mít.

Další osev trávou
Nop a v závěru ještě přesejeme místa, kde se tráva nechytla, tráva je velmi důležitá, spevní povrh a kameny přestanou vylézat na povrch. Mám 30 kg trávních semen, tohle už bude jednoduché.

Co bude ještě následovat? V brzké době chceme ještě instalovat lavičky, webkamery a upravenou meteosondu. Tohle všechno bychom rádi stihli do poloviny sezóny.

Jestli můžete, vemzměte výbavko na práci i na létání a doražte. Kamenů je hodně – každá ruka bude potřeba.

Sraz: v sobotu 1. 4. 2017 na Prašivé na jižním startovišti v 8:30 hodin, předpokládám práci do 12:00 podle počtu lidí, pak polévka a fofrem do vzduchu.

Počasí: zatím hlášený silnější J-JZ, takže ideál na svahovačku a případný odlet do Polska.

Uvidíme se tam
Dalibor

Comments